Hero

Eduroam

Eduroam zajišťuje uživatelům ze zapojených organizací (přes 700 jen v ČR) jednoduchý, bezplatný a bezpečný přístup k Internetu kdekoliv, kde je dostupné pokrytí sítí eduroam. Největší zastoupení mají školy, knihovny a další veřejné instituce, které chtějí nabízet jednoduchý Wi-Fi roaming pro své uživatele nebo návštěvníky.

Eduroam lze nastavit nejen pro Wi-Fi, ale i pro kabelové sítě, ke kterým je umožněno připojovat soukromá zařízení. Uživatel v síti eduroam disponuje jedinou identitou (jménem a heslem), která je udržována v jeho domácí instituci, a která jej opravňuje k přístupu k Internetu ve všech participujících organizacích.

S čím vám pomůžeme?

Zajistíme pro vás eduroam "na klíč". Zdarma posoudíme připravenost ICT infrastrukturu, nakonfigurujeme síťovou infrastrukturu (správa uživatelů, certifikační politika, konfigurace aktivních prvků) a zajistíme nezbytnou komunikaci s národním správcem Eduroam v ČR.

Co eduroam přinese vaší škole a studentům?

  • Připojení do sítě Internet nejen na vlastní škole, ale i v sítích jiných institucí v ČR (VŠ, SŠ, krajské úřady, nádraží, Akademie věd, knihovny atd.) i po celém světě
  • Kvalitní a bezpečné připojení k Internetu ve více než 700 organizacích v ČR a ve více než desetitisíci dalších organizacích po celém světě
  • Zvýšení prestiže, atraktivity a tím i konkurenceschopnosti vaší školy

Kolik stojí eduroam?

  • Služba eduroam je zdarma
  • Připojení do sítě eduroam je zdarma (žádné vstupní poplatky)
  • Reálné náklady za zřízení a vybudování infrastruktury ve vaší škole se pohybují okolo 20 - 30 tisíc korun (dle aktuálního stavu připravenosti vaší infrastruktury)

Reference

Pro více informací kontaktujte

Jan HamerníkJan Hamerník
jan.hamernik@whitesoft.eu
+420 607 076 841
Ing. Jan ValdmanIng. Jan Valdman
jan.valdman@whitesoft.eu
+420 603 590 152

Uvažujete o připojení vaší organizace do sítě eduroam? Zanechte nám kontakt a my se Vám ozveme.

Jméno: *Příjmení: *
E-mail: *Tel.:
Společnost: 4 + 5 =
Poznámka: