Hero

Blog

Pozvánka na workshop Ochrana dat a zabezpečení počítačových sítí

Vážení zákazníci,

vzhledem k vývoji na trhu počítačové bezpečnosti jsme pro vás spolupráci s naším obchodním partnerem Sophos připravili krátký workshop věnovaným vašim aktuálním otázkám včetně možnosti vyzkoušet si vybraná demo zařízení. Workshop je určený pro IT manažery a profesionály.

Z obsahu workshopu

  • Novinky v zabezpečení počítačových sítí – chytré firewally a VPN
  • Ochrana dat na koncových stanicích
  • Obrana proti ransomwaru včetně živé ukázky
  • Jak zabezpečit LAN pomocí šifrování souborů a DLP kontroly odchozích e-mailů pro účely GDPR
  • Případové studie nasazení řešení Sophos u našich zákazníků

Registrace a dotazy:
registrace@whitesoft.eu, případně na telefonu 777 791 314.

Čtvrtek 7. 12. 2017 od 9:00 do 11:30 (registrace od 8:30), hotel Lions Plzeň, Zborovská 18, 301 00 Plzeň.

Pro zaregistrované je vstup zdarma.

Legenda pokračuje – IBM oznámila dlouhodobé investice do platformy Notes/Domino

Skvělá zpráva pro všechny zákazníky IBM Notes/Domino, ale i Sametime, Verse a souvisejících produktů: IBM minulý týden oznámila strategické partnerství s firmou HCL, jehož součástí je i uvedení Notes/Domino 10 již v příštím roce a závazek dlouhodobě investovat do rozvoje těchto produktů.

Na tuto zprávu komunita kolem Notes/Domino dlouho čekala, neboť od uvedení Notes/Domino 9 v roce 2013 se toho zase moc nestalo. Ne že by na produktu, který má za sebou přes 25 let na trhu, nebylo co vylepšovat – IBM sice průběžně uváděla menší aktualizace (fixpacky), ale na nějaký razantní vývoj dosud nedošlo. 

30. 10. 2017
Jan Valdman

Novinky z konference Social Connections

Minulý týden jsme se zúčastnili konference Social Connections ve Vídni. Jedná se jednu z nejvýznamnějších konferencí pro oblast IBM Collaboration Solutions, čemuž odpovídala i smršť oznámení a novinek.  Konference se zúčastnilo přes 200 lidí z celého světa a z více než padesáti přednášek vám přinášíme přehled nejdůležitějších novinek.

Pozvánka na akci WATSON SOLUTION MARKET

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali na další z řady IBM Watson akcí, která se v České republice koná poprvé. Jde o veletrh řešení IBM a jejích partnerů pod názvem WATSON SOLUTION MARKET, který by měl přiblížit vize z květnového Watson Summitu konkrétním inovativním řešením.

Těšit se můžete na stánky s ukázkami, kde bude možné vyzkoušet si a prodiskutovat konkrétní příklady s experty. Doprovodným programem je cyklus inspirativních přednášek z oblasti Watson, Chatbot, Analytika, IoT, Bezpečnost či Marketing Automation.

11. 9. 2017
Jan Valdman

Whitesoft vystoupil na semináři k volnému pohybu dat v rámci EU

Na pozvání z Úřadu vlády České republiky jsme se včera zúčastnili semináře ve Strakově akademii, který byl věnován volnému pohybu dat v EU. Je to oblast, která se nás dotýká jako mezinárodní firmy a poskytovatele privátních cloudových řešení (viz  WhiteCloud) a kterou samozřejmě řeší i nemalá část našich zákazníků působících zároveň v několika zemích.

Na seminář jsme byli pozváni jako příklad úspěšné mezinárodní firmy, abychom jako odborníci demonstrovali, jak se tato problematika dotýká malých firem. V dnešním propojeném světě nelze mezinárodní působení chápat jen jako záležitost velkých firem a nadnárodních korporací. Lidově řečeno, některé otázky mezinárodní politiky je potřeba postavit zpátky na zem a podívat se na jejich praktické souvislosti.

V rámci programu vystoupil Jan Valdman z krátkou prezentací "Collaboration without (data) boundaries", ve které ukázal několik reálných scénářů, kdy se i v malé firmě data běžně pohybují po polovině Evropy. Dále zdůraznil problémy, které přináší snaha o lokalizaci dat v jednotlivých zemích i marnost takového snažení. Ve Whitesoftu jsme vždy vyznávali otevřenost, transparentnost a flexibilitu, a proto plně podporujeme volný pohyb dat po Evropě.   

Na semináři dále vystoupili předsedové vlád České republiky a Estonska (které přebírá předsednictví EU), národní koordinátor digitální agendy z Úřadu vlády ČR, zástupce Svazu průmyslu a dopravy a další hosté. Seminář skončil optimisticky - všichní přítomní podpořili svobodný pohyb dat a budou usilovat o to, aby se stal tzv. pátou základní svobodou EU. Podrobnosti viz oficiální zpráva.

24. 5. 2017
Petr Krylov