Hero

Blog

Domino V10 je za dveřmi

Světové uvedení IBM Notes/Domino je prakticky za dveřmi – dojde k němu 9. října ve Frankfurtu – a my mezitím pilně testujeme naše aplikace na kompatibilitu s novou verzí. Jako jedni z prvnních partnerů IBM jsme získali známku "IBM Domino 10 ready".

3. 10. 2018
Jan Valdman

Co se chystá v IBM Notes/Domino V10 (Díl 3.)

Novinky pro vývojáře

O verzi 10 se mluví jako o verzi zaměřené na vývojáře. Cílem je zjednodušit vývoj moderních webových aplikací a usnadnit propojování Domino aplikací s technologiemi na bázi JavaScriptu, web services, JSON a mobilními zařízeními. Klíčová témata jsou DGQL/DQL a podpora Node.JS. Dojde ale i na rozšíření LotusScriptu o NotesHTTPRequest, NotesJsonParser a Device. Java je zjevně na ústupu a XPages, které jsou vývojářsky složité, ustopí modelu „Citizen developer“, čili „Franto, naklikej mi dneska ještě jednu aplikaci.“

22. 8. 2018
Jan Valdman

Co se chystá v IBM Notes/Domino V10 (Díl 2.)

V dnešním pokračování se podíváme na další produkty z rodiny Notes/Domino.

IBM Notes na iPadu

Projekt Nomad je oficiální označení pro IBM Notes na iPadu. V současné době je ve stavu uzavřené beta verze asi pro 100 lidí. Ještě to není dodělané, ale ve Whitesoftu Nomad již máme k dispozici a testujeme kompatibilitu našich aplikací. Zatím to funguje překvapivě dobře, Nomad má plný security model Domino, podporuje replikaci (offline práci) apod.

20. 8. 2018
Jan Valdman

Co se chystá v IBM Notes/Domino V10 (Díl 1.)

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit našeho semináře „Úžasné novinky IBM Notes/Domino V10“, přinášíme část informací alespoň touto cestou.

Na letošní konferenci Engage jsem dostal pozvánku od společnosti HCL, abych se přijel podívat do jejich továrny v Massachusetts, kde vyrábějí IBM Notes/Domino. Stal jsem se jedním z necelé stovky lidí na světě, kteří dostali „Golden ticket“ ve stylu filmu Karlík a továrna na čokoládu. Dnes bych se s vámi rád podělil, jaké „zázraky a úžasná překvapení“ jsem tam viděl.

14. 8. 2018
Jan Valdman

Úžasné novinky Notes/Domino 10

Vážení zákazníci, uživatelé a příznivci platformy IBM Notes/Domino,

jako jeden z mála lidí jsem měl možnost minulý týden navštívit “továrnu na Domino” v Massachusetts, USA, kde se pilně pracuje na uvedení IBM Notes/Domino v10 a v11.

19. 7. 2018
Jan Valdman