Hero

Aktivní léto s HCL

Rok 2021 vešel do svého posledního kvartálu. Pojďme se ale ještě jednou za létem ohlédnout a podívat se, co zásadního se událo v oblasti HCL Digital Solutions.

  • Pro firmy, které používají Notes/Domino ve verzi 10.0.1, byl na začátku prázdnin vydán FP7. Na tomto odkazu najdete podrobný seznam oprav jak pro server tak klienta.
  • Pro Traveler 12.0 byly vydány dva interim fixy, které řeší zejména možné častější pády Traveler serveru. Na tomto odkazu je kompletní seznam Fix Packů včetně podrobného popisu oprav. Traveler 12 můžete instalovat i pro Domino 11 a 9.
  • Pro všechny, kteří používáte Sametime Meetings, doporučujeme instalovat IF1 pro verzi 11.6 a to z důvodu změn v aktualizaci prohlížeč Google Chrome. Bez tohoto Interim fixu nebudou správně fungovat video a hlas ve vašich schůzkách. HCL popsalo tento problém v tomto článku. Opravný balíček obsahuje také spoustu dalších oprav a kompletní seznam můžete prostudovat zde.
  • Další aktualizací prošel Verse a aktuální vydání nese označení 2.2.0. Tato verze kromě oprav přináší zejména: archivaci a obnovu mailů z vaší archivní databáze, správu našeptávaných kontaktů, otevření delegované nebo mail-in poštovní databáze. Podívejte se do dokumentace na všechny novinky a stejně tak si projděte seznam oprav.
  • HCL nezapomnělo ani Volt a tak během září vyšla další verze a to 1.0.4. Tato verze přinesla upravené uživatelské prostředí a několik dalších vylepšení, která jsou popsána v dokumentaci a opravuje některé problémy, které se objevily v předchozích verzích. Opravy jsou znovu zveřejněny a dostupné na tomto odkazu.
  • Pokud ještě používáte Notes ve verzi 9.0.1, tak i tuto verzi HCL stále podporuje a na začátku října vydala Interim Fix 7 pro Notes klienta 9.0.1 FP 10. Seznam oprav není dlouhý a popis je v tomto článku . Všem, kteří doposud používají Notes/Domino 9.0.x, doporučujeme upgrade na verzi 12. Novinky a výhody verze 12 jsme ukazovali na jaře v našem webináři.
  • Aby toho nebylo málo, tak pro uživatele HCL Notes/Domino 11.0.1 vyšel FP4 a všichni, kdo mají platnou podporu, ho najdou na svém Flexnet účtu. Před implementací si prohlédněte všechny opravy popsané v tomto článku. Notes klient s tímto FP4 podporuje operační systém Windows 11, který Microsoft uvolnil na začátku října.

S létem v zádech HCL uvolnilo další beta verzi Notes/ Domino 12.0.1. Pokud si chcete vyzkoušet novinky jako například nové ikony aplikací, ale hlavně spoustu zajímavějších funkcionalit popsaných v článku na blogu HCL , stáhněte si instalační soubory na vašem Flexnetu. Beta verze je i v češtině. Pokud před čtením dáváte raději přednost ukázkám, podívejte se na tato dvě videa.

Co přinese závěr roku? V listopadu proběhne konference SUTOL, kde za Whitesoft chystáme prezentace a pravděpodobně se dočkáme vydání oficiální verze Notes/Domino 12.0.1.

Vše budeme nadále sledovat a informovat vás o všem zásadním, co se bude kolem HCL Digital Solutions dít.