Hero

Newsletter 2023/04

Vážení přátelé,

další rok je pomalu za námi a s přicházejícími Vánocemi bychom Vám rádi poděkovali za dosavadní spolupráci a popřáli klidné a pohodové svátky. Do dalšího roku Vám, vašim kolegům a rodinám přejeme pevné zdraví a mnoho úspěchů!

HCL Notes/Domino a Traveler V14.0

V těchto dnech společnost HCL uvolnila další verzi Notes/Domino a Traveler. Verze 13, podobně jako u jiných výrobců, je tradičně přeskočena. V den oficiálního vydání jsou k dispozici kromě anglické verze také vybrané lokalizace, a to včetně češtiny. Každý zákazník s platnou licencí si může verzi 14 stáhnout, nainstalovat a provozovat.

Na začátku roku 2024 bychom pro Vás rádi připravili krátkou online prezentaci novinek. Seznam „Co je nového“ je k dispozici zde.

Dokumentace k verzi 14:

HCL Domino License Analysis Utility (DLAU)

Mnozí z vás již zaznamenali, že před prodloužením podpory HCL Notes/Domino na další období požaduje HCL report používaných licencí, bez něhož neposkytne cenovou nabídku. K tomuto účelu je třeba použít nástroj HCL Domino License Analysis Utility (DLAU). Jedná se o Notes aplikaci, která poskytne rychlé a přesné počty oprávněných uživatelů pro prostředí HCL Domino agregováním informací, které by jinak musel administrátor serveru Domino shromažďovat ručně.

Použití aplikace není nijak složité, i když to mnozí HCL partneři tvrdí. K dispozici je dokumentace, která popisuje krok za krokem, co je třeba provést k přípravě reportu. Zde je odkaz. Pokud si sami na tento proces netroufáte, rádi vám pomůžeme. Pište na dlau@whitesoft.eu nebo volejte na naše telefonní čísla.

Whitesoft na Sutol konferenci 2023

V druhé polovině listopadu proběhla online tradiční podzimní technická SUTOL konference s více než 150 účastníky. Naše firma přispěla dvěma přednáškami o nových verzích HCL Notes/Domino V14 a Domino Leap. Prezentaci a záznam z konference můžete zhlédnout na www.sutol.cz.

HCL Sametime a HCL Sametime Premium 12.0.2

V prvním prosincovém týdnu vyšla další verze HCL Sametime 12.0.2, která obsahuje několik oprav, ale také spoustu nových funkcionalit. HCL také zveřejnila dokumentaci v novém formátu viz odkaz níže.

Nový portál pro download HCL softwaru HCL nahrazuje dosavadní Flexnet portal pro download instalačních balíčků zakoupeného softwaru. Někteří z Vás již mohli nový portál vyzkoušet u beta verzí Notes/Domino 14. Portal My HCLSoftware https://my.hcltechsw.com je přehlednější a hlavně je stahování softwaru daleko rychlejší. Přihlašovací údaje jsou stejné jako pro stávající Flexnet.

Ve zkratce

  • Na pobočkách v Praze, Plzni a Hradci Králové jsme rozšířili náš tým.
  • Provedli jsme aktualizaci prostředí Notes/Domino pro Město Český Brod.
  • Pro několik našich zákazníků jsme uspořádali uživatelské a administrátorské školení Notes/Domino. Pokud máte zájem i vy, pište na hcl.training@whitesoft.eu.
  • Úspěšně jsme dokončili projekt Analýzy migrace poštovních služeb z HCL Notes/Domino na MS Exchange pro Úřad vlády ČR.
  • Nadále rozšiřujeme spolupráci v oblasti správy IT se společností Direct auto. Podíleli jsme se na otevření nových poboček v Praze, Příbrami a Olomouci. Pro všechny tyto pobočky nyní zajišťujeme IT podporu.
13. 12. 2023
Petr Krylov