Hero

Newsletter Whitesoft 2022/11

Vážení příznivci Whitesoftu,

i měsíc listopad přinesl spoustu zajímavých novinek, o které se chceme s vámi podělit.

Listopadové novinky v HCL softwaru

Listopad byl ve znamení nových verzí HCL softwaru. Byla vydána verze 12.0.2 HCL Notes/Domino a Traveler. Kromě mnoha oprav jsme se dočkali napří klad upravené pracovní plochy, 64bitového klienta Notes, možnosti plánování schůzek s uživateli MS 365 nebo Exchange či nového integrovaného klienta Sametime. Administrátoři ocení další způsoby zabezpečení pošty, jako je antivirové skenování příloh, ať už příchozích nebo odchozích e-mailů přes službu ICAP nebo rozšířené možnosti integrovaného zálohování databází.

S Verzí 12.0.2 můžete navíc využívat skupinový kalendář od společnosti OnTime až pro 50 uživatelů zcela zdarma.

Dalším produktem, který dostal aktualizaci, je HCL Sametime 12.0.1. S touto verzí získáte například podporu webového prohlížeče Safari, optimalizaci pro Firefox nebo nové funkce pro chat ve webovém klientovi. Součástí nové verze je nový nástroj pro monitoring a statistiky HCL Sametime prostředí.

Pokud se chcete o produktech HCL dozvědět více, pošlete nám e-mail na adresu hcl.software@whitesoft.eu. Rádi vám nové verze podrobně představíme.

Seznamte se s HCL Domino Leap

V polovině listopadu vyšla nová verze produktu HCL Domino Volt, který se zároveň přejmenoval na HCL Domino Leap. Domino Leap patří mezi low-code vývojové nástoje, se kterým i netechničtí uživatelé mohou „naklikat“ poměrně pokročilé webové workflow aplikace. Verze 1.1 přináší řadu vylepšení: možnost větvení workflow podle podmínek, e-mailové upomínky na termíny, práci s richtextovými poli a také nové licenční podmínky, které nyní zahrnují i přístup anonymních a guest uživatelů. Licence pokrývá nově i podpůrný nástroj HCL Link, který umožní mj. přistupovat z workflow do SQL databází. Pokud HCL Domino Leap (Volt) ještě neznáte, rádi vám jej předvedeme naživo!

Akce za účasti Whitesoftu

V polovině listopadu jsme se zúčastnili HCL Factory Tour v italském Miláně. Využili jsme možnost osobního setkání s produktovými manažery a vývojáři HCL produktů a nahlédli tak pod pokličku vývoje softwarových produktů HCL a plány HCL do budoucna.

Dne 22. 11. 2022 proběhla online SUTOL Technical Conference, kde jsme prezentovali implementaci HCL Nomad for Domino a novinky v HCL Connections 8. Prezentaci a záznam z konference si můžete prohlédnout na www.sutol.cz.

Ve zkratce

  • Skupina uživatelů aplikace CITR se na podzim rozrostla o zaměstnance skupiny BDO Česká republika, která je renomovanou poradenskou společností poskytující auditorské, daňové, právní a účetní služby. Aplikace byla po integraci úprav definovaných klientem předána do rutinního užívání a bude již v této sezóně provázet uživatele v procesu úpravy účetních dat do podoby daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob.

  • Uzavřeli jsme tříletou servisní smlouvu o podpoře HCL produktů se Státním fondem životního prostředí České republiky.

  • Rozšířili jsme službu WhiteMON pro monitoring prostředí ve společnosti Repromeda.

  • Upgradovali jsme náš firemní HCL Sametime Premium pro interní komunikaci a online schůzky  na verzi 12.0.1, která byla uvolněna v druhé polovině listopadu.

30. 11. 2022
Petr Krylov