Hero

Newsletter Whitesoft 2022/10

Vážení příznivci Whitesoftu,

měsíc utekl jako voda a opět jsme tu se zajímavými a užitečnými informacemi nejen ze světa HCL.

HCL Verse 3.0.0

Nedávno vyšla další verze webového klienta HCL Verse 3.0.0. Tato verze kromě oprav přináší zejména archivaci a obnovu mailů z vaší archivní databáze, správu našeptávaných kontaktů, otevření delegované nebo mail-in poštovní databáze, upravené uživatelské rozhraní a další vylepšení. Podívejte se do dokumentace na všechny novinky a stejně tak si projděte seznam oprav.

Stávající webový klient iNotes již nebude dále rozvíjen a HCL se zaměří na rozvoj Verse. Verse pro mobilní zařízení je nadále průběžně aktualizován a doplňován o nové funkcionality. Nezapomínejte tím pádem na aktualizace Traveler serverů – aktuálně ve verzi 12.0.1.2.

HCL Nomad pro web

 HCL Nomad Web je webový klient založený na desktopovém klientu HCL Notes Basic pro práci s aplikacemi Domino. HCL Nomad Web lze použít buď jako čistě prohlížečovou aplikaci nebo jako PWA (Progressive Web App), jako je HCL Verse. Ve srovnání s klientem Notes nabízí Nomad Web celou řadu výhod: odpadá instalace softwaru na pracovní stanice, aktualizace jsou udržovány automaticky a je zajištěna použitelnost z jakéhokoli počítače s MS Windows, MacOS i Linux a většinou běžných prohlížečů.

 HCL Nomad podporuje flexibilitu firem a zvyšuje celkovou produktivitu zaměstnanců. Protože Nomad Web je založen na klientu Notes Basic, pokročilé funkce nabízené v klientu Notes Standard nejsou podporovány. To znamená žádné pluginy, žádné Java agenty atd. Pokud si chcete vyzkoušet HCL Nomad Web ve vaší firmě, kontaktujte nás.

Představujeme CITR

CITR je aplikace vyvinutá naším .NET oddělením, na jejímž neustálém zlepšování pracuje náš liberecký tým již více než 15 let. CITR je určen všem, kteří zpracovávají daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob. Ať už se jedná o jednotlivého daňového poradce, malou daňovou kancelář, interní daňové oddělení organizace či velkou poradenskou společnost, aplikace je zde proto, aby podpořila efektivní a profesionální vytvoření DPPO. Dává prostor pro integraci vlastních postupů, zhodnocuje znalosti a zkušenosti uživatelů a nabízí podporu pro sdílení dat a týmovou spolupráci. Více informací a kontakty naleznete na našem webu.

Nabídka školení HCL Notes/Domino

V uplynulém měsíci jsme uspořádali pro 3 zákazníky uživatelská a administrátorská školení HCL Notes/Domino. V případě, že máte zájem o školení produktů HCL i vy, prohlédněte si nabídku na našich stránkách a kontaktujte nás na hcl.skoleni@whitesoft.eu. Rádi vám připravíme individuální nabídku.

Nadcházející akce za účasti Whitesoftu

22.11.2022 se uskuteční tradiční podzimní SUTOL konference, která proběhne v online režimu jako v předchozích dvou letech. Jak je již naším zvykem, zúčastníme se konference i jako přednášející. Sledujte www.sutol.cz, kde se brzy objeví registrační formulář a podrobný program konference.

Ve zkratce

  • Splnili jsme podmínky pro ochranu informací stupně utajení Vyhrazené, což nám umožňuje pracovat na projektech pro státní organizace a instituce, které pracují s utajovanými informacemi.

  • Strmě roste poptávka po zvýšení IT bezpečnosti – jen za poslední týden máme 3 nové zákazníky na produkty Sophos.

  • Aktuálně pracujeme na několika projektech migrací z HCL Notes/Domino do Microsoft 365, které zahrnují více než 6 000 uživatelů. Ve všech projektech počítáme s nasazením profesionálních nástrojů Binary Tree od Questu, jehož jsme certifikovaným partnerem.

  • Po úspěšné integraci klientských customizací byla na přelomu září a října završena akceptační procedura aplikace CITR ve společnosti Rödl & Partner, která je významným subjektem na trhu poskytování účetních a daňových služeb, auditu a právního poradenství. Zároveň byla zahájena série školení, které připraví uživatele na rutinní práci s aplikací, se zaměřením na postup úpravy účetních dat do podoby daňového přiznání daně z příjmu právnických osob.

21. 10. 2022
Petr Krylov