Hero

Assistant Robot

Assistant Robot je virtuální uživatel systému HCL Sametime, který automaticky odpovídá na vybrané dotazy. Umí vyhledávat informace v naprogramovaných datových zdrojích a poskytovat je uživateli formou konverzace. Bez ztráty času při jejich složitém vyhledávání se tak jednoduše dostanete k údajům, které právě potřebujete.

Virtuální asistent v HCL Sametime

Assistant Robot vystupuje v HCL Sametime na první pohled jako běžný uživatel – zahájíte s ním konverzaci jako s kýmkoliv jiným a buď napíšete dotaz ve formě srozumitelné otázky (např. „Kdo je příští týden na dovolené?“), nebo můžete pro zrychlení použít odpovídající příkaz („vacnw“). Assistant Robot vyhledá informaci v příslušné databázi a zobrazí odpověď přímo v okně konverzace.

Pokud otázka není jednoznačná (např. „tel Novák“), nabídne vám výběr ze seznamu možných variant (např. „1. Petr Novák, 2. Jan Novák“) pro upřesnění dotazu.

Příkaz „help“ vyvolá nabídku všech dostupných příkazů nebo otázek.

Assistant Robota lze snadno „naučit“ libovolné otázky či příkazy dle vašich požadavků.

Přístup k informacím lze kontrolovat pomocí přístupových práv příslušných databází (ACL) nebo jinými standardními metodami u použitých datových zdrojů.

Základní vlastnosti

  • pohodlný přístup k informacím z jednoho místa
  • vyhledávání v libovolných datových zdrojích
  • snadná rozšiřitelnost
  • podpora formátovaného textu, obrázků a tabulek

Výhody

  • velice jednoduché a rychlé získání informací ve srovnání s jinými způsoby hledání
  • položení dotazu bez znalosti místa uložení požadované informace – rychlé prohledání naprogramovaných úložišť, a to i několika databází současně
  • různé formy odpovědi (nejen prostý text, ale i tabulka, obrázek, odkaz atd.) – pohodlné získání jakékoliv potřebné informace (adresa, fotografie, zpráva, výkaz, report, webový odkaz atd.)
  • zprostředkování dat z libovolných datových zdrojů – z databází HCL Notes/Domino, z webových služeb nebo pomocí konektorů z jiných firemních nebo externích úložišť

 

Obrázky

Zaměstnanci s dovolenou v následujícím měsíciAdresa zobrazená na mapě
Fotografie zaměstnance 
 

Pro více informací kontaktujte

Mgr. Martin CoufMgr. Martin Couf
martin.couf@whitesoft.eu
+420 777 011 290

Zaujala Vás možnost šíršího využití HCL Sametime? Zanechte nám kontakt a my se Vám ozveme.

Jméno: *Příjmení: *
E-mail: *Tel.:
Společnost: 2 + 8 =
Poznámka: