Hero

Příběh Whitesoftu

Společnost Whitesoft s.r.o. založili v roce 2000 Petr Bílý a Hugo Van Geet z belgické společnosti Van Geet, Derick & Co (VGD). Cílem bylo společně vyvinout a uvést na trh software pro správu servisních organizací. Během necelého roku byla pod názvem Business Navigator dokončena první verze pro platformu Lotus Notes/Domino 4.5.

Na základě zkušeností z používání aplikace ve firmě VGD, požadavků dalších zákazníků a možností, které postupně přinesly nové verze systému Lotus Notes (dnes HCL Notes), byl produkt dále vyvíjen až do současné podoby (od roku 2002 pod názvem Business Integrator). V roce 2004 jsme se rozhodli pro vývoj stejného systému na platformě Microsoft .NET – Business Integrator .NET. Oba produkty v současnosti dodáváme jako komerční řešení pro společnosti nabízející účetní, auditorské, poradenské, softwarové, grafické, DTP, pre-press, produkční a další podobné služby.

Postupem času jsme naše portfolio výrazně rozšířili. Doplnili jsme ho například o vývoj vývoj aplikací na míru, dodávky a instalace hardwaru a softwaru, telekomunikační služby, pokládání strukturovaných kabeláží, poskytování odborných konzultací včetně IT auditů. Díky široké nabídce služeb poskytuje Whitesoft ve většině oblastí ICT kompletní servis od počáteční konzultace se zákazníkem přes analýzu problému a projektovou přípravu až po vývoj, dodávku finálního řešení a post-implementační podporu.

V roce 2007 jsme na trh uvedli řadu produktů WhiteSolutions, které byly odpovědí na poptávku zákazníků po špičkových řešeních s nízkými provozními náklady a vysokou přidanou hodnotou. Mezi nejúspěšnější patří inovativní zálohovací systém WhiteStore, firewallové řešení Whitewall, virtuální telefonní ústředna WhitePhone a monitorovací systém WhiteMON.

Ve spolupráci se společností VGP jsme začali podnikat v oblasti poskytování hlasových a datových služeb v průmyslových zónách v ČR (Praha, Plzeň, Ústí), doplněné o další slaboproudá řešení.

Na základě dlouholetého působení v západní Evropě byla v roce 2008 založena dceřinná společnost Whitesoft BVBA se sídlem v Bruselu. Jejím hlavním posláním je posílení pozice Whitesoftu na západoevropském trhu a další expanze společnosti.

Přibližně od roku 2011 jsme se začali věnovat prodeji IBM software a postupně jsme se stali jedním z nejkvalifikovanějších dodavatelů specializovaných na HCL Collaboration Solutions. Kromě produktových řad HCL Notes/Domino a HCL Sametime jsme se zaměřili na HCL Connections a HCL Connections Cloud, čímž se naše aktivity rozšířily směrem k podnikovým sociálním sítím a novým formám spolupráce ve firmách.

Od roku 2012 zastupuje Whitesoft na českém a slovenském trhu mezinárodní fotobanku 123RF, pro jejíž zákazníky zajišťujeme lokální podporu.